вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шилегов: Што се крие во бизнисот со фирмата „Актор“?

petre silegov

Поврзани вести

Што се криело во бизнисот на компанијата од Грција, „Актор“, прашува портпаролот на опозициската СДСМ, Петре Шилегов.

„На премиерот Груевски му поставивме конкретни прашања околу реализација на проектот Демир Капија Смоквица, на коишто наместо него, реагираше неговата партија ВМРО-ДПМНЕ. Бидејки Никола Груевски е најдобро упатен во доделениот бизнис на компанијата од Република Грција, Актор, и од неговата партија е можно да не се добро запознаени, посебно околу финансиските аспекти, го повикуваме Премиерот, тој лично да одговори“, вели Шилегов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести