среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Шилегов со контрадикторни изјави за својата куќа

Петре Шилегов по неколкудневниот молк одговори на прашања за неговиот имот, но со контрадикторни изјави

shilegov

Поврзани вести

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, кој веќе неколку денови молчеше на прашањата околу потеклото на неговиот огромен имот, во интервју за НоваТВ даде две две сосема спротивставен изјави околу својата куќа.

Шилегов во само една минута прво рече дека куќата е изградена во време кога тој бил студент од неговите родители и дека подоцна ја наследил од нив.

Кратко по овој одговор портпаролот на СДСМ рече дека истата куќа татко му не ја изградил туку ја наследил од неговата тетка.

По ваквите одговори на Шилегов остана не јасно што е вистина првото тврдење, второт или пак има некое трето.

Што сака да скрие Петре Шилегов?

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести