Спорт

Шкендија помина најлошо при ждрепката за ЛЕ, Работнички и Ренова добија полесни противници

Шкендија помина најлошо при ждрепката за ЛЕ, Работнички и Ренова добија полесни противници

Работнички кој беше единствениот носител од македонските екипи не би требало да има проблем со Флора Талин од Естонија.

Шкендија ќе игра со шкотскиот тим Абердин, додека Ренова ќе се сретне со Дачија од Молдавија.

Првите натпревари се играат на 2-та јули, реваншите се седум дена подоцна.