Македонија

Шлепер со автомобили излета на патот Куманово-Скопје

Шлепер со автомобили излета на патот Куманово-Скопје

Товарно возило кое пренесува автомобили утрово излетало од патот на делницата Куманово – Скопје, јавува ЛАЈМ.

kamion_2Според информациите, најверојатно поради густата магла, камионот кој превезувал повеќе автомобили изгубил контрола и завршил надвор од коловозот.

За среќа, освен материјална штета, нема повредени