вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Шмајхел: Парите за Фалкао требаше да се вложат на друго место

kasper-e1359502371109

Последни вести

Легендарниот голман на Јунајтед, Питер Шмајхел изјави дека е добра работа што Фалкао го одбрал токму Манчестер Јунајтед, но и покрај тоа мисли дека тие пари требало да се вложат на друго место.

„Мислам дека завршија добра работа. Мило ми е за овие играчи што дојдоа на Олд Трафорд, ќе ми биде задоволство да ги гледам во наредниот период. Убаво е да имате играчи со таков квалитет, но не мислев дека на таа позиција ни треба фудбалер. Имаме фантастични играчи на таа позиција како Руни и Ван Перси. Сепак, добро е да чуете дека играч од светски калибар го имате кај вас“, изјави Шмајхел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести