среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Шок за Аргентина, Агуеро тешко повреден

SOK ARGENTINA AGUERO

Поврзани вести

Најверните фанови на Аргентина се во голем шок откако репрезентативниот доктор потврди дека повредата која брзоногиот напаѓач Серхио Агуеро ја заработи на дуелот против селекцијата од Нигерија е од посериозна природа и најверојатно нема да биде во состојба да му помогне на својот тим до крајот од Мундијалот во Бразил.

„Агуеро се пожали на силна болка во бутниот мускул. Првиот лекарски преглед покажа дека станува збор за сериозна повреда. Голема е веројатноста дека Серхио нема да биде во состојба да и помогне на својата репрезентација до крајот од Мундијалот во Аргентина. Ова е сериозен удар, но ние сме немоќни”, изјави репрезентативниот доктор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести