четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ШОКАНТНО: Мајка го продава синот за да ја излекува ќерката

majka

Последни вести

Семејство од Кина го продава своето синче за да собере пари за лекување и спас на неговата сестричка близначка.

На шокантните фотографии се гледа како мајката стои на улицата во Кингда во провинцијата Шандонг и покрај синот држи плакат на кој пишува дека детето ќе биде продадено на оној кој ќе понуди највисока цена.

Мајката изјавиа дека таа и нејзиниот сопруг ги сакаат и двете деца но дека ќерката ја чека сигурна смрт доколку не се најдат пари за нејзиното лекување.

-До пред една година бевме среќно семејство, но сега се се промени откако дознавме дека нашата ќерка боледува од леукемија. Веќе ги потрошивме сите пари кои ги имавме, позајмивме и од пријатели и роднини и се уште не е доволно, вели мајката.

majka1

Семејството го продало и станот во кои живееле и сега живеат во “стан“ од десет квадрати во близина на болницата каде девојчето оди на терапија.

Сличен случај во Киба е забележан неодамна кога една жена ја продавала својата ќерка со цел да го исплати долгот кон болницата од 10.000 долари.

Најчитани вести