петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ШОКАНТНО ВИДЕО: Огромен мразулец паднал на главата на српски министер

antic

Последни вести

Српскиот министер за енергетика, Александар Антиќ, доживеал вистинска трагедија додека го обиколувал теренот во Мајданпек.

Во еден момент застанал да им даде изјава на новинарите, и додека зборувал, големо пачре мраз завршило во неговата глава.

За среќа минал без повреди бидејќи носел заштитен шлем.

Српските медиуми објавуваат дека министерот Антиќ е во добра состојба по несреќата и дека ако не го носел заштитниот шлем парчето мраз можело да го убие, а во најмала рака да му нанесе тешки повреди на главата.

Најчитани вести