петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ШOКАНТНО ВИДЕО: Жена прегази демонстранти во Минеаполис

zena

Последни вести

Жена со својот автомобил вчера буквално поминала низ демонстрантите кои протестираа во Минеаполис, во знак на револт поради одлуката да не биде осуден полицаецот белец кој го застрела Афроамериканецот Мајкл Браун.

Кога виде дека демонстрантите го блокираат патот, таа решила да не застане, туку да ја премине живата барикада, при што бутна една жена на земја. Жената се здобила со лесни телесни повреди.

Нејзината постапка видно ги вознемири демонстрантите, кои разлутено викаа по неа, употребуваа погрдни зборови и  го оштетуваа нејзиниот автомобил.

Најчитани вести