недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шокантно: Жените повеќе се палат на чевли, отколку на мажи

Fotolia_23537209_-Herbie-600x466

Поврзани вести

Изгледа дека љубота меѓу жените и чевлите е посилна отколку што мислими. Судејќи според резултатите на анкетата спроведено од интернет порталот Shoebuy.com не само измислените ликови како Кери Бредшо буквално опседнати со чевли, туку во оваа категорија спаѓаат и вистински жени.

Секоја петта испитаничка, од вкупно 1.000, на возраст меѓу 35 и 44 години, открила дека повеќе ја возбудуваат чевли, отколку партнерот.

Тоа не е крај на нивните мали валкани тајни.

Половина од нив изјавиле дека ги лажат своите партнери за тоа колку платиле за одреден чифт, а исто толку од нив признаваат дека ги судат другите според изборот на нивните обувки, додека секоја четврта не ги се откажала од високите потпетици колку и да ја болат нозете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести