недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шпанецот Гутјерез на клупата на РК Вардар

3_pu_3_foto

Последни вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар, утре на пресконференвција ќе го претстави новиот тренер Шпанецот Раул Гонзалез Гутјерез. Гутјерез е поранешен соиграч на Таланд Душебаев во шпанската репрезентација и освојувач на бронзен медал од Олимписките игри во Атланта.

Шпанецот треба да биде трајно решение на клупата на црвено – црните, откако претходно на неа седнаа Зоран Кастратовиќ, а потоа неговиот помошник Андон Бошковски и сопственикот Сергеј Самсоненко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести