петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шпанија повторно и’ зема мерка на Италија

spanija i zema merka

Поврзани вести

Актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија и понатаму ќе остане непремостлива пречка за националниот тим на Италија.

Пријателскиот натпревар помеѓу финалистите на последното ЕП во Украина, одигран на „Винсете Калдерон”, заврши со минимален триумф на „црвената фурија”, а единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 63 минута беше дело на крилниот напаѓач на Барселона, Педро Родригез.

Идентичен триумф, но над селекцијата на Данска, забележа репрезентацијата на Англија, а без погодоци заврши пријателската пресметка во Букурешт, помеѓу репрезентациите на Романија и Аргентина.

Сигурен триумф од 2:0 над селекцијата на Холандија забележаа репрезентативците на Франција, а Германија забележа минимална победа од 1:0 над националниот тим на Чиле.

Поинтересни резултати: Шпанија – Италија 1:0, Португалија – Камерун 5:1, Франција – Холандија 2:0, Германија – Чиле 1:0, Англија – Данска 1:0, Романија – Аргентина 0:0, Швајцарија – Хрватска 2:2, Ирска – Србија 1:2, Белгија – БСК 2:2, Австрија – Уругвај 1:1, Турција – Шведска 2:1, БиХ – Египет 0:2, Црна Гора – Гана 1:0, Ј.Африка – Бразил 0:5.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести