Спорт

Шпанија пресилна за Македонија

Шпанија пресилна за Македонија

Македонската машка јуниорска репрезентација претрпе висок пораз на стартот од Европското првенство. Избраниците натренерот Зоран Петковски во првиот натпревар од А -групата се поразени од бранителот на титулата Шпанија со 33:22 ( 20:7)
Утре во 2. коло во 14.00 часот тие ќе ги одмерат силите со селекцијата наФранција, а во последното коло од групната фаза ќе играат со Норвешка.