понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Шпанија пресилна за Македонија

rakomet-topka

Последни вести

Македонската машка јуниорска репрезентација претрпе висок пораз на стартот од Европското првенство. Избраниците натренерот Зоран Петковски во првиот натпревар од А -групата се поразени од бранителот на титулата Шпанија со 33:22 ( 20:7)
Утре во 2. коло во 14.00 часот тие ќе ги одмерат силите со селекцијата наФранција, а во последното коло од групната фаза ќе играат со Норвешка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести