понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Шпанија: Во пожар кај Барселона настрадаа четири деца

Шпанската телевизија ТВЕ наведува дека четирите починати деца и повредените се членови на исто семејство.

spanija, pozar

Поврзани вести

Четири деца на возраст меѓу три и 12 години го изгубија животот во пожар кој изби во градот Ел Вендрел, јужно од Барселона, на североистокот на Шпанија, соопштија локалните пожарникарски служби.

Во соопштението се наведува дека синоќа во пожар на највисокиот кат на четирикатна зграда во Ел Вендрел се повредени уште петмина луѓе.

Шпанската телевизија ТВЕ наведува дека четирите починати деца и повредените се членови на исто семејство.

Истражувањето за причината за избувнувањето на пожарот се уште трае, наведува полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести