четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Шпанската полиција уапси 26 италијански мафијаши

Поврзани вести

Полицијата во Шпанија уапси 26 лица за кои постои сомневање дека се членови на италијанската мафијашка организација Камора.

Оваа организација е препознатлива по перење на пари преку шпански компании.

Полицијата ги уапсила осомничените во рации во Мадрид и заплениле пари и дрога.

Осомничените треба да бидат изведени пред судија на сослушување заради трговија со дрога, членство во криминална организација, перење пари, фалсификување и затајување данок.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести