недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шпанската полиција заплени 240 килограми кокаин

kokain

Поврзани вести

Двесте и четириесет килограми кокаин запленети од страна на шпанската полиција. При акцијата биле уапсени шест членовина колумбиски наркокартел.

Истрагата била покрената во април откако полицијата дознала дека еден државјанин на Шпанија со повремен престој во Колумбија шверцува кокаин во Европа.

По дојавата дека шефот на картелот, неговата сопруга и четворица членови на наркобандата допатувале од Колумбија во Шпанија, полицијата извршила рација на три локации во Мадрид и ги уапсила сите осомничени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести