недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шпански дуел за Фернандо-Љоренте

SPANSKI DUEL LJORENTE

Поврзани вести

Валенсија доби и повеќе од сериозна конкуренција во каталонскиот гигант Барселона кога е во прашање потписот на шпанскиот интернационалец од редовите на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Фернандо Љоренте.

Иако во изминатите неколку недели, Љоренте постијано изјавуваше дека е среќен во Торино и дека сака со “старата дама” да слави во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, италијанските медиуми се убедени дека поранешниот напаѓач на Атлетик (Б) не ги исполнил големите очекувања на Антонио Конте кој во новата сезона ќе примени и нова тактика која нема да му одговара на шпанскиот интернационалец.

Високиот напаѓач ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 12 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести