недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Шпански медиуми заинтересирани за посетата на министерот Тодоров

todorov21

Последни вести

Универзитетската општа болница на Валенсија, HGUV фондацијата за истражувања и Министерството за здравство на Република Македонија потпишаа договор за соработка, со цел да соработуваат за обука на здравствените работници и немедицински кадар.

Се промовира размена на информации како и поттикнување на заедничко учество во медицински истражувања, пренесува Здравство24.

Ова е еден од текстовите објавени во електронските изданија на неколку шпански медиуми за посетата на министерот за здравство Никола Тодоров на нивната земја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести