сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Шпански војник нов Мистер на Универзумот, погледнете зошто!

2misteru

Поврзани вести

Шпанскиот војник Рубен Лопез ја освоил титулата Мистер на универзумот, победувајќи 40 учесници на натпреварот за убавина во Перу.

Иако жените се воодушевени од неговото извајано тело, Лопез на планира да ја напушти сегашната работа за да гради манекенска кариера.

-Јас сум само обичен војник, ист како и сите останати. И понатаму морам секојдневно да се трудам и да напредувам“ изјавил Лопез кој од тинејџерските денови повеќе пати излегол на модна писта.

1misteru

Неговата колешка од мадридската воена база, Лорена Мартин вели дека е свесна за ненадејната популарност на Лопез, но таа не го гледа со поинакви очи.

3misteru

-Овде е само еден од нас. Никој не помислува: „Ваууу работам со најубавиот маж во универзумот“ објаснила таа.

misteru

Дваесет и две годишниот Лопез минатата година победил на изборот за Мистер во Шпанија.

4misteru

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести