петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Штаб на ВМРО-ДПМНЕ искршен синоќа во Прилеп

Според информациите, штабот лоциран на улицата Борка Талески во Прилеп бил оштетен синоќа, а искршени се две стакла.

download (12)

Поврзани вести

Полицијата синоќа евидентирала оштетување на штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп.

Според информациите, штабот лоциран на улицата Борка Талески во Прилеп бил оштетен синоќа, а искршени се две стакла.

По пријавување на случајот, извршен е увид и се трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести