четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Штандови во Штип за проектот „Македонија вработува“

makedonija-vrabotuva-v2

Поврзани вести

Тимови на Агенцијата за вработување на Република Македонија утре ќе постават штандови на плоштадот во Штип.

Штипјани во периодот од 11 до 16 часот ќе имаат можност директно да се запознаат со можностите за вработување преку мега-проектот на владата на Република Македонија, „Македонија вработува“.

 

Најчитани вести