недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штерјов е петтото засилување за Куманово

10473448_530515820382838_5197605713635609336_n-624x416

Последни вести

КК Куманово не престанува да го засилува својот ростер, а најновото засилување на кумановци е поранешниот играч на МЗТ Скопје, Вардар и веќе Кожув, Александар Штерјов.

Играчот кој настапува на центарската позиција е петтото засилуваање на Куманово, откако претходно пристигнаа Џанер Осман, американците Брајан Оливер и Тајлер Хајнс и црногорскиот бек Радоје Вујошевиќ.

Новиот тренер на тимот Игор Михајловски ќе располага со одличен тим во обидот најпрво да се пласира во Супер лигата, а потоа и во пејофот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести