среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Штипјанец доби кривична бидејќи произведувал и продавал наркотици

Поврзани вести

Штипјанецот М.Р. (37) доби кривична пријава бидејќи неовластено призведувал и продавал наркотици.

Имено на улицата Сремски Фронт во Штип извршен е преглед на патничко возило управувано од корисник на дрога при што се пронајдени и запленети 40 милилитри метадон кој пријавениот му ги продал за 4.500 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести