петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Штипјанец дома криел 7.850 петарди

Уште една заплена на петарди наменети за продажба на црно.

petardi

Поврзани вести

Полицијата заплени 7.850 петарди од домот на штипјанец.

Според информациите од  Министерството за внатрешни работи, вчера, во рамки на контролите кои полицијата редовно ги спроведува на територијата на Македонија извршен е претрес на домот на 35-годишниот М.Н во Штип.

Полицијата кај него пронашла и запленила 7.851 разновидни петарди кои биле наменети за продажба на црно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести