среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Штипјанец фатен како продава марихуана

mara

Последни вести

Штипската полиција поднесе кривична пријава против А.Д.(27) од Штип за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 2 октомври 2014 година, на улица Иво Лола Рибар во Штип, полицаец го забележал пријавениот заедно со уште едно лице од Штип, како на земја фрлил целофанска паковка во која имало 2,11 грама марихуана.

Најчитани вести