Македонија,Крими хроника

Штипјанец ја обљубил својата малолетна братучетка

Штипјанец ја обљубил својата малолетна братучетка

Триесет и тригодишниот С.Ѓ. од Штип доби кривична пријава бидејќи извршил полов напад врз малолетно дете.

Пријавениот во текот на месец декември 2013 година во попладневните часови додека бил на гости кај својата малолетна братучетка извршил обљуба над истата.