понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штипјанец крадел даски од работа

naslovna-strana-za-gradezni-materijali_16

Последни вести

СВР Штип поднесе кривична пријава против Г. Д. (37) од Штип, за сторено кривично дело „затајување“.

Пријавениот, вработен како возач во фирмата „Мидекс Транс“ ДООЕЛ експорт-импорт од с.Глишиќ-Кавадаречко, во јули 2014 година противправно присвоил 11,4 метри кубни градежен материјал-даски, кои потоа ги продал на фирмата ДПТУ „Градба Интернационал“ ДОО-Штип, при што во три наврати со каса исплати, на Г.Д. му биле исплатени 118.560 денари, кој противправно ги присвоил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести