среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Штипјанец купувал месо со фалсификувани пари

11078246254dd5b02f5044f367086285_640x360

Поврзани вести

Штипјанец доби кривична бидејќи пазарел со фалсификувани пари.

Тој на засега непознат начин дошол до повеќе фалсификувани банкноти во апоени од по 100 евра, а една од нив употребил како вистинска при купување производи од месарница во Штип.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести