сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Штипјанец пазарел со фалсификувани пари

pari

Последни вести

Триесет и двегодишен штипјанец доби кривична пријава поради фалсификување пари.

Во јуни годинава тој пуштил во оптек во трафика во Штип фалсификувана банкнота во апоен од 500 денари, по што оштетениот го пријавил случајот во СВР Штип.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести