сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штипјанец плаќал со фалсификувани евра

evra mnogu

Поврзани вести

Со фалсификувани евра плаќал пијачки во дискотека.

Штипјанец си заработи кривична пријава бидејќи пијачките во дискотека ги плаќал со фалсификувани евра.
Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против 28-годишниот П.Ј. од Штип кој фалсификувал евра.
Според информациите од полицијата, штипјанецот во декември минатата година во дискотеката „Мистик“ пријавениот со фалсификувана банкнота од 100 евра му платил на келнерот за испиените пијалоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести