вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Штипјанец силувал двајца малолетници

policija

Последни вести

Полицијата поднесе кривична пријава против Штипјанец поради полов напад врзi  13 и 16 годишни момчиња.

На 10 март годинава во 20.40 часот, во руинирани простории на спортско игралиште во Штип  пријавениот Б.Ј.(29) од Штип извршил полов напад врз 13 годишно лице, додека претходниот ден околу 21 часот во м.в.Суитлак во Штип, истиот извршил обљуба врз немоќно 16 годишно лице.

Најчитани вести