вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Штипјанец со стап го претепа татко си

tepacka1

Последни вести

Четириесетгодишниот Ѓ.М. од Штип со стап го претепал својот седумдесет и петгодишен татко М.Ј., удирајќи го во пределот на главата и телото.

МВР денеска соопшти дека М.Ј. се здобил со тешка телесна повреда и бил пренесен во Клиничката болница во Штип за укажување на лекарска помош.

Оттаму додават дека работат на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести