вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Штипјанец тепал во кафеана

Штипјанец без повод нападнал двајца сограѓанини кои си седеле во кафеана.

boks

Поврзани вести

Двајца штипјани биле нападнати од сограѓани кој без причина почнал да ги удира со тупаници.

Министерството за внатрешни работи вчера, околу 20 часот во кафеаната „Гроф“ на улицата Кирил и Методиј 53-годишниот К.М. направил вистински хаос.

Тој влегол во кафеана и без причина го нападнал 35-годишниот Г.Ј. удирајќи го со тупаници во пределот на лицето и главата. Во еден момент  50-годишниот В.Н. го фатил за рака К.М. и се обидел да го убеди да престане со физичкиот напад, но истиот физички го нападнал и него удирајќи го со тупаници во пределот на носот и лицето.

Полицијата превзема  мерки за расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести