Македонија,Крими хроника

Штипјанец тепал во кафеана

Штипјанец тепал во кафеана

Двајца штипјани биле нападнати од сограѓани кој без причина почнал да ги удира со тупаници.

Министерството за внатрешни работи вчера, околу 20 часот во кафеаната „Гроф“ на улицата Кирил и Методиј 53-годишниот К.М. направил вистински хаос.

Тој влегол во кафеана и без причина го нападнал 35-годишниот Г.Ј. удирајќи го со тупаници во пределот на лицето и главата. Во еден момент  50-годишниот В.Н. го фатил за рака К.М. и се обидел да го убеди да престане со физичкиот напад, но истиот физички го нападнал и него удирајќи го со тупаници во пределот на носот и лицето.

Полицијата превзема  мерки за расчистување на случајот.