петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Штипјанец убиен со седум куршуми во скопски Аеродром

policijarm

Последни вести

Педесет и двегодишен штипјанец е убиен вчеравечер во скопската населба Аеродром.

Според првичниот извештај на полицијата од болницата каде што бил префрлен, штипјанецот бил погоден со седум куршуми во пределот на стомакот.

Лицето живеело во зградата каде што се случил инцидентот. Веднаш е префрлен во болница.

Од местото на убиството се земени траги кои се предадени на натамошно вештачење и во тек се активности за утврдување на идентитетот на сторителот, како и на мотивите за извршеното убиство.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести