недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Штипјани се степале откако биле на коледарски оган

tepacka1

Последни вести

На 05.01.2015 година околу 22,30 часот во село Чардаклија, штипско, кај коледарскиот оган, две непознати лица му упатувале навредливи зборови и пцовки, на В.И.(31) од истото село, по што други три лица го однеле до неговиот дом.

Двете лица, пак, кои претходно го навредувале, дошле пред неговата куќа и продолжиле да го навредуваат, притоа со огревни дрва фрлале кон него и кон неговата куќа кршејќи ги стаклата од прозорецот.  Кога оштетениот излегол во дворното место истите физички го нападнале удирајќи го по главата и телото при што биле спречени од страна на трите лица кои го однеле В.И. во неговиот дом. На В.И. му е укажана лекарска помош во Клиничка болница Штип каде од страна на доктор му се констатирани телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување.

По преземени мерки приведени се две лица на возраст од 24 и 27 години од Штип, при извршено алкотестирање кај двајцата е констатитано присуство на алкохол во крвта. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести