четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штипјанка направила крш во Социјално, бидејќи не и’ дале парична помош

policija

Последни вести

Штипјанка вчера нападнала вработена во Меѓуопштински центар за социјални работи во Штип, откако ѝ кажале дека нема да ѝ доделат едократна парична помош, соопшти полицијата

Ш.С.(44) од Штип побарала да ѝ се исплати еднократна  парична помош, а откако ѝ било кажано дека не може, почнала да вика, ја нападнала вработената Н.П.(37) и почнала да крши предмети и прозорци во центарот.

Била повикана полиција, која ја привела, а по документирање на случајот, ќе ѝ поднесе пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести