понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Штипскиот театар во Кавадарци со „Самоубиство на осаменоста“

Станува збор за текст на Неда Неждана, кој во штипскиот театар како гостин го режира Александар Мирошниченко од Украина. Гостувањето во Кавадарци на штипските актери е во рамките на манифестацијата „Топол културен бран“

Samoubistvo na osamenosta - Teatar Stip

Поврзани вести

Во салата на Домот на културата „Иван Мазов – Климе“ во Кавадарци, в петок со почеток во 19.30 часот Народниот театар од Штип ќе гостува со претставата „Самоубиство на осаменоста“.

Станува збор за текст на Неда Неждана, кој во штипскиот театар како гостин го режира Александар Мирошниченко од Украина. Гостувањето во Кавадарци на штипските актери е во рамките на манифестацијата „Топол културен бран“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести