понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штипските угостители ќе се едуцираат за ХАССП системот

agencija za hrana i veterinarstvo

Поврзани вести

Согласно Акцискиот план за поинтензивно воведување на HACCP системот во угостителските објекти, претставници на  Агенцијата за храна и ветеринарство, денеска, во Штип ќе ја реализираат петтата работилница “Интензивирање на воведувањето на HACCP системот во угостителските објекти во Република Македонија”.

Работилницата ќе се одржи од 11,00 до 13,00 часот во Општина Штип и на неа ќе бидат претставени основите на контролните системи за безбедност на храната кои треба да се имплементираат во поголемите угостителски објекти кои произведуваат и послужуваат храна и во помалите, каде што НАССР системот пофлексибилно се имплементира.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести