четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Штитеничката од „25-ти Мај“ се врати во домот

fwy4gfw32

Последни вести

На 1-ви август во полициската станица Чаир, од страна на социјален работник во Дом „25-ти Мај“, било пријавено дека на 31.07.2014 година во непознат правец се оддалечила петнаесет годишна штитеничка на домот.

decaСпоред информациите до кои дојде Курир, штитеничката во текот на вчерашниот ден сама се вратила во Домот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести