сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Што ако не можете да се опуштите во сексот?

BAKXG1 Naked couple relaxing in bed together

Поврзани вести

Уживате во сексот, но често чувствувате притисок првенствено да го задоволите партнерот и да се грижите за својот изглед и поради она што го правите во кревет. Кај овие луѓе, либидото е природно ниско или пак доживееле непријатни сексуални исксуства во минатото. Но, ќе процветате ако партнерот успее да ви ја врати сексуалната сигурност.

Вашиот идеален партнер треба да биде трпелив и емотивно интелигентен маж. За вас е многу поважно да ве разбира, отколку меѓу вас да владее неповторлива хемија.

Обрнете внимание на својата потреба претерано да компензирате. Поради помалку изразената потреба за секс, некои луѓе спијат со полно партнери за да уживаат во сексуалниот чин. Но, ако ги одржувате сексуалните односи од погрешни причини, со погрешни луѓе ризикувате да се чувствувате уште побезвредно.

Работете на својата самодоверба. Што подобро се чувствувате, поголеми се шансите да запознаете некој кој ви е достоен или да ја подобрите врската во која се наоѓате.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести