среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Што ако партнерката не сака орален секс, како да ја натерате

hitportal-hiv-1

Поврзани вести

Некои жени едноставно не се заинтересирани за орален сек, додека други се заинтересирани но мажите им ја убиваат желбата.Како прво некои жени не сакаат кога мажот им ја турка главата надолу на сила. Наместо тоа, дајте и некој комплимент и кажете и дека е добра кога тоа го прави и дека изгледа секси кога е долу.

Ако сте започнале, прашајте ја дали да одите подалеку и понатаму, во зависност од нејзиниот одговор зависи и како ќе продолжите.М ногу мажи сметаат дека имаат право на орален секс, но не возвраќаат, така што ако ретко го правите тоа не очекувјте дека ќе ви врати со добро.

Четврто, можеби не и се допаѓа вашата „фризура“ долу, така што поработете малку и на тој случај и направете нешто.
Ако сте преспори и ви треба долго време да завршите тогаш на партнерката можеби и пречи идејата за орален маратон. Повеќе предигра, можеби ќе ви помогне побрзо да свршите. Ако е подолго време долу, тогаш преземета ја работата во свои раце за да се одмори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести