среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

„Што еден будала може да растури, сто паметни не можат да го поправат“

sredba-lideri-han

Последни вести

По синоќешната несупешна средба во Брисел меѓу лидерите на најголемите политички партии во земјава, на социјалните мрежи се јавија низа негативни коментари за односот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев кон преговорите, но само за соросовите перјаници лидерот на опозицијата излезе национален херој.

Наспроти нив за „херојската“ саботажа на Заев на преговорите голем дел од политичарите имаат поинакво толкување.

Еве дел од коментарите:

 

bicikliski

ilija

 

ljupco

 

 

m

 

 

 

 

Најчитани вести