вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Што изјави Василакис по средбата во Њујорк ?

vasilakis

Последни вести

Нема напредок по вчерашните средби во Њујорк, информира грчката државна новинска агенција повикувајќи се на изјавата на грчкиот претставник Адемантиос Василакис.

Како што јавува дописникот на Нетпрес од Атина, грчките медиуми пренесуваат и дека Василакис изјавил оти Грција наводно сакала да најде решение, но другата страна досега немала направено апсолутно ништо.

„Тиe се на иста позиција како во 1995 та година”, изјавил Василакис.

Грчкиот печат јавува и дека специјалниот претставник на ОН Метју Нимиц планира да ги посети Скопје и Атина на почетокот на јули.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести