понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Што мисли Европа за „Лисја есенски“ на Даниел?

dan.jpg500

Последни вести

Откако вчера (17.03) беше објавена официјалната верзија заедно со спотот на нашата евровизиска песна која Даниел Кајмакоски ќе ја пее на англиски јазик со поинаков аранжман, песната е објавена и на официјалната евровизиска страница.

Слушателската публика ширум Европа го дава своето мислење во вид на коментари, кои повеќе се позитивни отколку негативни. Имено, повеќето се воодушевени од изборот на англиски и новиот аранжман, а некои коментари одат дотаму што велат дека ова е најдобриот избор на Македонија досега. Има и такви кои на срце веќе им легнала македонската верзија и жалат што е сменета, но во секој случај за Даниел имаат само пофални зборови.

Погледнете ги коментарите во продолжение, а ако и вие сакате да го дадете вашето мислење можете да го сторите на овој ЛИНК

1dan.jpg500

2dan.jpg500

Најчитани вести