среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Што мразат хороскопските знаци: Биковите неред, раковите нечувствителност, скорпиите трачарење

Луѓе кои не користат дезодоранс, Кога се предмет на нечија шега, Неемоционални луѓе - што мразат луѓето според астрологијата!

horoskop

Поврзани вести

Шопинг, хаос, чувства, доцнење, лоша храна, неисполнети ветувања, критики, љубомора, неуспех, отпад- откријте што мразат луѓето според нивните хороскопски знаци!

Овните мразат:

Луѓе кои одат бавно

Невозвратен телефонски повик

Животни во кафез

Спамови

Неисполнето ветување

Кога мобилниот телефон или компјутерот не функционира

Лоши танцувачи

Доцнење на авион, воз или автобус

Народна музика

 

Биковите мразат:

Луѓе коишто премногу се фалат

Неред и неорганизираност

Кога некој ги присилува на нешто

Лоши готвачи

Кога ги игнорираaт во јавност

Јавни говори

Луѓе кои не користат дезодоранс

Кога се предмет на нечија шега

Кога нема да излезат доволно паметни

 

Близнаците мразат:

Луѓе кои немаат смисла за хумор

Кога не се во центарот на вниманието

Расипани часовници

Лошо вино

Чевли во кои не можат да танцуваат

Луѓе кои зборуваат полека

Песимисти

Зависници

Неисправна технологија

 

Раковите мразат:

Волна која ги боцка

Нечувствителни луѓе

Луѓе кои прерано доаѓаат на состаноци

Луѓе кои не знаат да се облечат

Кога луѓето ги критикуваат

Насилни филмови

Неблагодарни деца

Кога ќе ги изгубат очилата за сонце

Луѓе кои наместо нив се во центарот на вниманието

 

Лавовите мразат:

Луѓе кои се облекуваат подобро од нив

Луѓе кои имаат подобри автомобили од нив

Кога околината ги игнорира

Провокација и љубомора

Кога е премногу ладно

Кога ќе накиснат

Кога мораат да останат дома на сончево време

Кога ги присилуваат да прават нешто што не сакаат

Кога им забрануваат да флертуваат.

 

Девиците мразат:

Луѓе кои се неуредни и неорганизирани

Луѓе кои не одговараат на повици

Луѓе кои постојано доцнат

Луѓе кои не плаќаат данок

Губење време на Facebook

Луѓе кои прават граматички грешки

Премногу бучни луѓе

Луѓе кои премногу пцујат

„Стенд ап“ комичари

 

Вагите мразат:

Kога им велат да ја намалат музиката

Кога ќе се најдат среде туѓа расправија

Ѓубре по улиците и парковите

Луѓе кои се груби кон животните

Луѓе кои не одговараат на повиците

Секс за една ноќ

Лоши фризури

Луѓе кои се дрогираат

Некултурни и необразовани луѓе

 

Скорпиите мразат:

Луѓе кои позајмуваат нешто и никогаш не го враќаат

Љубовници кои не доживуваат оргазам

Кога партнерот ги прави љубоморни

Кога е некој подобар од нив во работата

Кога луѓето јадат без манири

Трачарење

Кога ги обвинуваат дека се неверни

Кога некој ги копира

Кога некој ќе ги остави на цедило

 

Стрелците мразат:

Доцнење

Koга некој сака да им ја ограничи слободата

Кога некој ги контролира

Луѓе кои премногу се жалат

Луѓе кои се плашат да ризикуваат

Кога ги обвинуваат дека не знаат со пари

Кога премногу очекуваат од нив

Насилство над животни

Кога некој им наметнува мислење со сила

 

Јарците мразат:

Луѓе кои трoшат пари како луди

Кога им бараат позајмица

Кога некој сака да им го наруши угледот

Луѓе кои не ги дисциплинираат своите деца

Луѓе кои не ги исполнуваат ветувањата

Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби

Несериозни и неодговорни луѓе

Кога некој се обидува да ги убеди во нешто

Лоши фризури

 

Водолиите мразат:

Здодевни луѓе

Кога некој ги распрашува за минатото

Трачеви

Непрактични луѓе

Луѓе кои не го собираат нередот на своите миленичиња

Недостаток на лојалност

Да држат свеќа на некој пар

Брза храна

Пресериозни и намуртени луѓе

 

Рибите мразат:

Преполни и загушливи простории

Луѓе кои прегласно се смеат

Кога некој ги присилува на нешто

Луѓе кои не прифаќаат аргументи

Неемоционални луѓе

Материјалисти

Кога мораат да носат очила за вид

Спори возачи

Луѓе без фантазија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести