недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Што прават Обама и Бајден во лимузина?

Си најдов пријател кој се приклучи на моето прво селфи на Инстаграм. Ви благодарам што ме следите и останете со мене,“ напиша Бајден на својот инстаграм профил.

obama-i-bajden1

Поврзани вести

Потпретседаетлот на САД, Џо Бајден одлучи да отвори свој Инстаграм профил.И тоа го направи на висок стил, бидејќи повика една важна личност да позира со него во неговото прво Инстаграм селфи.

„Си најдов пријател кој се приклучи на моето прво селфи на Инстаграм. Ви благодарам што ме следите и останете со мене,“ напиша Бајден на својот инстаграм профил.

На сликата се гледа како тие двајца лежерно седат во автомобилот (кој изгледа како претседателска лимузина) и се се смешкаат во апарат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести