понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Што лечи сексот?

seki

Поврзани вести

Студиите покажуваат дека интензивното водење на љубов има ист ефект на рецепторите за болка во вашиот мозок како и парацетамолот, соопштија од Институтот за медицински истражувања во Хамбург.

sexyВклучете ја и чоколадата

Една чоколада дневно, помага при еректилна дисфункција, крвните садови се шират за повеќе од 10 отсто, со што се намалува ризикот од срцеви заболувања, а се подобрува и ерекцијата.

Дружете се со вашиот „алат“

Ова можеби е наједноставен рецепт за кој сте слушнале, мастурбирајте барем пет пати неделно. Тоа може да го намалу ризикот од рак на простата за повеќе од една третина, бидејќи со ејакулација простата се штити од канцер.

Имајте секс трипати неделно

Односите трипати неделно помагаат во борбата против стареењето, за партнер погрижете се сами.

Памет во глава

Поттикнете ја интелигенцијата во кревет. Стимулацијата која предизвикува секс не донесува само задоволство, туку го поттикнува и мозокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести