сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Што жените мразат, а мажите упорно го прават во сексот

Има работи во сексот кои жените ги мразат, а мажите упорно ги прават!

healthy-sex-2

Поврзани вести

Без овие потези во сексот, жените и тоа како можат но мажите имаат погрешен впечаток.

Пикање на главата меѓу градите

Женското деколте е привлечно за мажите, но исто така им е привлечно и да ја пикаат главата меѓу женските гради. Тоа на жените не им е забавно, а ниту секси.

Супер брзи прсти во вагина

Прстот не е вибратор, а мажите никако тоа да го прифатат

Претерано користење на јазикот при орален секс и премногу плунка

Оралниот секс кој вклучува премногу плунка, таму долу жените ги прави мокри на потполно погрешен начин.

Тепање по задникот

Освен ако жената не побарала, случајното тепање по задникот е само случајно.

Груба игра со градите

Стискањето на градите и штипкањето по брадавиците е непотребно. Замислете партнерката да си поигра со вашите тестиси.

Било каква акција со јазикот по стопалата

Со јазик по стопала е одвратна акција, а не взобудлива.

Лоша масажа

Жените сакаат масажи, но ако лицето е добро во тоа што го прави.

Мокро и со сапун во када

Дајте му на мажот голо женско тело и сапун и тој ќе се забавува, но ако сапунот и влезе на жената во вагина, тоа воопшто не е забавно.

Жесток секс

Симултаното пенетрирање, не значи дека жената ќе доживее оргазам.

Агресивно повлекување за коса

Фаќањето на косата е секси, но агресивното повлекување не е. Тоа може да направи жената брзу да се олади.

Неконвенционална употреба на вибратор

Ставањето на вибратор на женските брадавици или задникот, може на мажите им е креативно, но не и на жените.

Поза 69

Многу мажи се опседнати со позата 69, но таа на жената им изгледа збунувачка. Тие попрво би се фокусирале на посебни меѓусебни задоволувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести