сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Штрајк на француската контрола за летање

29032014115936_CDG-aerialview

Последни вести

Во Франција во тек е штрајк на контролата за летање поради што на париските аеродроми Шарл Де Гол и Орли се откажани 20 отсто од летовите, соопштуваат од аеродромската служба.

„Нема големи промени во однос на превидените дирекции на цивилната авијација која најави и укинување на еден од пет летови главно во јужните делови на Франција, Шпанија, Португалија и Магреб“, дознава нефицијално „Франс прес“.

Авиокомпаниите предвреме ги информирале патниците за укинувањето на летовите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести