понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Штрајк на вработените во болниците во Грција

Заради штрајкот болниците ќе работат само со дежурни тимови и ќе укажуваат помош само на итни случаи.

dok

Поврзани вести

Вработените во државните болници во Грција денеска ќе почнат 24-часовен штрајк во знак на протест поради системот за тестирање на државните службеници.

Заради штрајкот болниците ќе работат само со дежурни тимови и ќе укажуваат помош само на итни случаи.

Синдикатот на вработените во државните болници се изјасни против намалувањето на финансиите за државните здравствени организации и против приватизацијата на дел од болничките служби.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести